NOWOŚĆ: Tłumaczenia załatwisz zdalnie!

  • Biuro Wilanów

  • ul.Vogla 28 lok. 04

Profesjonalne

Tłumaczenia konsekutywne

W tłumaczeniu konsekutywnym tłumacz rozpoczyna tłumaczenie dopiero, gdy prelegent skończy swoją wypowiedź. Zazwyczaj w tłumaczeniu konsekutywnym tłumacz w trakcie przemówienia stoi obok mówcy, słucha go i sporządza notatki. Gdy osoba mówiąca skończy fragment przemówienia lub zrobi przerwę w swojej wypowiedzi tłumacz odtwarza wypowiedź w języku docelowym.

W przypadku gdy, wymagany jest duży stopień szczegółowości np. przy przesłuchaniu stosuje się tłumaczenie zdanie po zdaniu.

Zapraszamy również do zapoznania sie z naszą ofertą dotyczącą tłumaczeń symultanicznych., które jest niajako uzupełnieniem naszego portfolio w zakresie tłumaczeń ustnych.

tłumaczenia konsekutywne

Warto wiedzieć

Dlaczego tłumaczenia konsekutywne to takie wyzwanie?

Tłumaczenia konsekutywne wymagają wręcz perfekcyjnej znajomości języka oraz wysokiej koncentracji i dobrej pamięci. Tłumacz przekłada wypowiedź mówcy zaraz po zakończeniu przez niego danej części przemówienia. Tłumacz musi nie tylko zapamiętać całość wypowiedzi, ale również zadbać o dokładny przekaz. Często uwzględniając wszelkiego rodzaju niuanse językowe.

Koszty

Jaka jest cena tłumaczeń konsekutywnych?

Cena za blok 4h tłumaczenia wynosi od 900 zł./netto